ABOUT LECZENIE JASKRY WARSZAWA

About leczenie jaskry warszawa

About leczenie jaskry warszawa

Blog Article

Selektywna trabekuloplastyka laserowa SLT to nowoczesna metoda leczenia jaskry otwartego kąta. Stosuje się ją zarówno jako metodę pierwszego rzutu, jak również jako alternatywę dla dodatkowych leków przeciwjaskrowych w terapii skojarzonej.

Całkowite wyleczenie jaskry otwartego kąta nie jest możliwe. Zabiegi przeciwjaskrowe zwykle są skuteczne przez jakiś czas. Niekiedy występuje konieczność ich powtarzania. Zależy to od ciśnienia w oku i tego czy uszkodzenie nerwu wzrokowego nasila się.

Innym zabiegiem powszechnie stosowanym w leczeniu jaskry jest irydotomia laserowa. Celem tej procedury jest poszerzenie kąta tęczówkowo-rogówkowego (kąta przesączania) i otwarcie dróg odpływu cieczy wodnistej z oka. Irydotomię przeprowadza się przede wszystkim u pacjentów z jaskrą pierwotną zamkniętego kąta, choć kwalifikowane są do niego także osoby z potwierdzonym w badaniu okulistycznym wąskim kątem komory przedniej o dużym ryzyku zamknięcia. Zabieg wykonuje się również w niektórych przypadkach jaskry barwnikowej.

Im cięższy przebieg jaskry, tym kontrole powinny być częstsze. Natomiast, po ustabilizowaniu choroby i braku oznak postępu choroby, kontrole mogą być rzadsze. Warto jednak podkreślić, że leczenie jaskry trwa przez całe życie.

Kiedy potrzebna jest operacja? Na decyzje o operacji jaskry powinniśmy zdobyć się wtedy, leczenie jaskry warszawa kiedy chore oczy źle reagują na terapię farmakologiczną albo kiedy z różnych powodów leczenie kroplami jest niemożliwe.

Jeżeli mimo stosowania leków nie udaje się obniżyć ciśnienia wewnątrzgałkowego, wykonuje się zabieg laserowy lub operację.

Niewątpliwą zaletą zabiegu jest fakt, iż trwa on zaledwie kilka minut. Pacjent pozostaje w klinice jeszcze przez co najmniej godzinę. Po tym czasie ponownie mierzy się ciśnienie śródgałkowe.

Jaskra jest chorobą, która nie jest całkowicie uleczalna, ale dzięki nowoczesnym metodom leczenia można zahamować postęp schorzenia oraz znacznie poprawić jakość widzenia u pacjenta. Celem leczenia jest zmniejszenie ciśnienia wewnątrzgałkowego.

badanie tonometryczne wskazuje na uzyskanie w wyniku leczenia założonego poziomu trwałego spadku ciśnienia wewnątrzgałkowego. Takie badanie konieczne jest raz na three miesiące.

Bezpieczny poziom ciśnienia wewnątrzgałkowego jest zakładany wstępnie na podstawie stwierdzonego przy pierwszym badaniu:

badanie pola widzenia jaskrowe (w przypadku wykonania badania pola widzenia neurologicznego dopłata twenty zł)

Operacja jaskry nie poprawia widzenia. Jej zadaniem ma być zmniejszenie ciśnienia w oku i tym samym spowolnienie procesu uszkodzenia nerwu wzrokowego. Niektóre zabiegi operacyjne niestety mogą powodować pogorszenie widzenia. Dlatego zawsze należy dobrać zabieg do konkretnego przypadku.

Ponieważ główną przyczyną dolegliwości związanych z jaskrą jest wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, leczenie ma na celu przede wszystkim jego obniżenie.

Celem podjętego leczenia jest utrzymanie funkcji widzenia, a co za tym idzie - jakości życia pacjenta. Istotne jest, aby zatrzymać submitępujące uszkodzenia nerwu wzrokowego, uzyskać stabilne parametry w badaniu pola widzenia oraz osiągnąć ciśnienie wewnątrzgałkowe, przy którym - u danego pacjenta - choroba nie będzie put upępować.

Report this page